Kuchnia pod zabudowę czy meble modułowe?

Z pewnością prędzej czy później staniesz przed koniecznością przebudowy lub całkowitego remontu pomieszczenia kuchennego. Warto się zastanowić, jak je wyposażyć. Współczesna architektura wnętrz stawia głównie na meble na wymiar oraz na meble modułowe. Które wybrać?

Meble na wymiar – czy warto i dlaczego warto?

Wyposażenie kuchenne pod zabudowę to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie dokładne dopasowanie wszystkich elementów. Decydując się na meble na wymiar, uda się otrzymać komplet perfekcyjnie dobranych i wymierzonych produktów, precyzyjnie dostosowanych do wymiarów kuchni. Nie ma tu mowy o niewykorzystanej przestrzeni, ponieważ praktycznie każdy wolny kąt można odpowiednio zaaranżować. Sprzęty takie jak lodówka do zabudowy czy gazówka pod zabudowę pozwalają oszczędzić sporo miejsca, a poza tym nie będą one stylistycznie odbiegać od wybranych frontów i blatów.

Zalety i wady mebli modułowych

Meble modułowe to z kolei gotowa kolekcja składająca się z kilku lub kilkunastu elementów. Klient wybiera spośród nich tylko te, które najbardziej mu odpowiadają. Jest to często tańsza i dość wygodna alternatywa dla mebli dopasowanych, jednak taka metoda aranżacji ma kilka słabych punktów.
Nie zawsze z ich wykorzystaniem uda się zaplanować pomieszczenie tak idealnie jak w przypadku mebli na wymiar. Ograniczeniem jest to, że każdy element z osobna musi być zgodny z wymiarami kuchni. W przypadku nietypowych wnętrz o nieregularnych ścianach i kątach meble modułowe mogą się więc nie sprawdzić. To między innymi z tego względu tania kuchnia do zabudowy okaże się odpowiedniejszym rozwiązaniem, niezależnie od posiadanego metrażu.