Porządek w kuchni

Systemowe rozwiązania typu wytłoczki, przegródki, uchwyty na pokrywki czy na talerze są istotnym wyposażeniem każdej kuchni. Dzięki tym meblom na wymiar możemy zoptymalizować przestrzeń w szufladzie. Ważne jest aby nasze szafki kuchenne były tak zaprojektowane aby można było w nich schować najczęściej używane przedmioty. Najwygodniejsze w użyciu są systemy szufladowe, dzięki czemu cała zawartość naszej szafki wyjeżdża na zewnątrz. Z pomocą w zapełnieniu przestrzeni w szafkach narożnych przychodzą nam różnego rodzaju systemy typu magic korner, półki Le Mans, oraz inne…

Popularnym rozwiązaniem ostatnich lat są także systemy typu Maxi Cargo. Są to koszyki lub półki wysuwne w całości z szafki. Dzięki temu rozwiązaniu za pomocą jednego ruchu mamy dostęp do całej zawartości naszej szafki. Tego typu rozwiązania idealnie sprawdzają się w kuchniach jeśli chcemy przeznaczyć szafkę na tzw. Spiżarkę. Maxi cargo możemy zastąpić np. szufladami wewnętrznymi. Jest to wygodniejsze rozwiązanie z racji tego, że nie musimy wyciągać całej zawartości szafki aby wyciągnąć np. mały słoiczek przypraw. Otwieramy drzwi, następnie otwieramy szufladę która nas interesuje.

Aby w kuchni utrzymać właściwy porządek ważny jest także podział na odpowiednie strefy. Najważniejsze z nich jakie należy wydzielić to: strefa przechowywania oraz strefa przygotowywania. Jeśli znajdują się one blisko siebie to wszystko co najpotrzebniejsze mamy pod ręką.